• פרו אקטיבי

סקירה למקרן LED אלחוטי Vivitek Qumi Q6

עודכן ב: 29 יול 2019

Qumi Q6
Qumi Q6

סוף כל סוף הגיע המקרן שכל כך חיכיתי לו. מדובר על מקרן LED הטוב ביותר בקטגוריה בזכות מפרט ומוניטין מבטיחים. מקרן דגם Qumi Q6 הוא קודם כל מקרן קטן ונייד השוקל 480 גרם בלבד. למקרן עוצמת הארה גבוהה של 800 לומנס, המספיקה בהחלט להקרנה בתנאי אור ויכול לתת תוצאה מדהימה בהרצאה, במשרד או בבית על גבי מסך בגודל 90 אינץ' (125*203 ס"מ).


למה QUMI Q6

לסדרת מקרני ה LED של Vivitek יש מוניטין טוב. הסדרה נקראת Qumi והיא המוצלחת ביותר מכל המתחרים כבר מעל 5 שנים.

יש לציין שב- 5 השנים האחרונות קמו עשרות חברות סיניות המייצרות גם מקרני LED כדוגמת Rigal , Aiptek ו AAAXA אשר לטעמי לא מספקים את התוצאה ולא מספקים אפילו את הנתונים המופיעים במפרט של המקרנים. יתרה מזו, חברות סיניות נוספות שמוכרות את המקרנים עם מערכת הפעלה אנדרואיד בכלל נחשבות בדיחה ועלבון לכל עולם המקרנים, בגלל קריסת מערכת ההפעלה ותקלות רבות הקשורות למנגנון ההפעלה.

מקרן Qumi Q6 זהו מקרן מהדור החדש. חוץ מהעוצמה והרזולוציה הגבוהים, המקרן הינו אלחוטי וניתן להקרין עימו אלחוטית מכל מחשב, טאבלט או סמארטפון. 

ידעתי שמקרן אלחוטי כזה עתיד להגיע, והנה Qumi Q6 הוא החלוץ הראשון המגיע עם חיבור EZ cast מובנה במכשיר, המוצא לבדו את הרשת הביתית בפשטות ובקלות. ברגע שנמצאה הרשת, השמיים הם הגבול; ניתן לגלוש דרכו באינטרנט, להיכנס איתו ליו-טיוב וניתן להקרין דרכו אלחוטית מכל מכשיר נייד.


מה ההבדל בין המתחרים

סדרת מקרני Qumi ידועים באמינותם. על אחת כמה וכמה הדגם החדש Qumi Q6, שמגיע עם 3 שנים אחריות על המקרן ו- 3 שנים אחריות על הנורה.

יצרן המקרנים Vivitek, מהגדולים בעולם, לא נגרר לתחרות לייצר דגמים זולים או עם מפרט ונתונים נמוכים או כוזבים כדוגמת חברות אחרות. זה פשוט מכעיס אותי לגלות כמעט בכל יום עוד אדם נוסף שהתפתה לרכוש מקרן LED של חברה סינית קיקיונית דרך האינטרנט או אפילו שהתפתה לרכוש מקרן של חברת פיליפס הידועה אך עם נתונים מאוד נמוכים. כי היצרנים משקרים. כי לרוב הנתונים כוזבים. כי לרוב הלקוחות יוצאים מאוכזבים ומנסים למכור את המקרנים שרכשו במחיר נמוך באתר יד 2 רק כדי להיפטר מה'צעצוע' או סתם לאפסן את המקרן במגירה. מספר פעמים הגיעו אלי ושאלו אותי איך הופכים תמונה במקרן כדי לתלות אותו מהתקרה או לתקן תיקון טרפז במקרנים שרכשו מסין – ולמקרנים אין אפילו את האפשרויות הסטנדרטיות שיש בכל המקרנים.


לסיכום

מקרן Qumi Q6 הוא מקרן LED נהדר היכול לשמש כל מרצה, מורה, איש מכירות ומנהל הנודד בארץ ובעולם למצגות והרצאות. חלק נכבד מהרוכשים, משתמשים  במקרן כטלויזייה ראשית בבית וכהיותו מקרן עם יכולות אלחוטיות אז ההנאה היא כפליים. בזכות היות Qumi Q6 מקרן אלחוטי, בעצם הופכים אותו למעין 'טלויזיה חכמה' בגודל 90 אינץ' בחדר שינה או בסלון, עם יכולת עבודה של עד 30,000 שעות. 

טלויזייה 90 אינץ' יכולה לעלות כ 250,000 ₪. מקרן Qumi Q6 עולה פחות מ 5900 ₪...

27 צפיות
צור קשר