• פרו אקטיבי

סקירה על מקרן Full HD דגם ViewSonic PJD7822HDL | חוות דעת מקצועית

עודכן ב: 29 יול 2019


ViewSonic PJD7822HDL
ViewSonic PJD7822HDL

מקרן דגם ViewSonic PJD7822HDL, הוא מחליפו של דגם הקודם ViewSonic PJD7820HD, מה שהופך אותו למתקדם יותר עם נתונים טובים יותר.

ראוי לציין כבר בתחילת הסקירה שיש מקרני Full HD עם מאפיינים טובים יותר לקולנוע ביתי כגון: Optoma HD26 ודגם BenQ W1070 המעולים, בעוד שיש מקרנים עם רזולוציה Full HD עם מאפיינים יותר של שימוש משרדי אך גם ביתי, כגון: Optoma EH200ST ו- BenQ MH680.

למקרן דגם ViewSonic PJD7822HDL יש יותר אופי משרדי מאשר קולנוע ביתי והדבר מתבטא בעיקר בעומק התמונה, עד כמה התמונה חלקה ועד כמה הצבעים עשירים ואמיתיים.

זאת אומרת, לא מספיק שהיצרן מפציץ בנתונים טובים אלא עליו גם להוכיח זאת בקרב מול המתחרים השונים.


מאפיינים בולטים למקרן ViewSonic PJD7822HDL 

למקרן דגם ViewSonic PJD7822HDL יש רזולוציה גבוהה Full HD והוא בהחלט מתאים לשימוש משרדי וביתי כאחד. אני אישית המלצתי עליו גם להקרנת סרטים וטלויזייה בחצר והמקרן בהחלט נותנים ביצועים טובים יחסית למחירו.

ה- ViewSonic PJD7822HDL מגיע עם עוצמת הארה גבוהה של 3300 לומנס, המספיקה בהחלט להקרנה בחדר מואר או משעת הדמדומים (19:15 בערב בקיץ) אם מתקינים את המקרן במרפסת בחוץ.

למקרן צבעים יפים והוא מגיע לקשת רחבה של גוונים והוא בהחלט הטוב ביותר שוויוסוניק יצרו עד כה. למקרן ניגודיות גבוהה הבאה לידי ביטוי בעיקר בכמות הלבן שהמקרן מוציא, אך מבחינת עד כמה המקרן יודע להקרין בסצינות לילה חשוכות - כאן החולשה של המקרן הנ"ל.

אנחנו רואים זאת לעיתים במקרנים עם עוצמת הארה מעל 3000 לומנס שנותנים להם מאפיינים של מקרני משרד על חשבון עומק תמונה, שחור באמת שחור ותמונה קולנועית חלקה. לדעתי עוצמת ההארה הגבוהה דווקא מפריעה לחוויה בסרטים ובסצנות לילה חשוכות, כי עוצמת הארה גבוהה זה ההפך בדיוק מלקבל פרטים רבים ועומק תמונה בסצנות לילה חשוכות.

דגם ViewSonic PJD7822HDL מגיע בצבע לבן, רעש מאווררים יחסית שקט, 20% זום עם עדשה רחבה שיכול להיות יתרון או חיסרון מוחלט - אם רכשתם בעבר מקרן ותרצו להחליפו בדגם ViewSonic PJD7822HDL, קרוב לוודאי שתצטרכו לקרב את התקנת המקרן כ 1.00 מטר בגלל שלדגם ViewSonic PJD7822HDL  יש עדשה רחבה 1.15-1.5 שלא קיימת בדגמי המקרנים משנות ייצור קודמות.

לדגם ViewSonic PJD7822HDL יש שתי כניסות HDMI ו- 3 כניסות אנאלוגיות המתאימות גם לחיבור מחשב  בכיתה או בחדר ישיבות. המקרן גם תומך בשידורי תלת מימד עם משקפים אקטיביים בתדר IR.


תלת מימד במקרן ViewSonic PJD7822HDL

דגם ViewSonic PJD7822HDL הינו מקרן התומך בשידורי תלת מימד בשתי הכניסות HDMI שיש בו. המקרן לא מגיע עם משקפיים אלא שיש לרכושם בנפרד. דגמי המשקפיים מגיעים בטכנולוגייה הנקראת DLP LINK הזהה לכל מקרני ה DLP העובדים בתדר IR זהה לכולם.

המקרן מציג תמונת תלת מימד טובה, אך אם נשווה את הטכנולוגייה הקיימת ב ViewSonic PJD7822HDL למקרנים המסוגלים לעבוד עם משקפי תלת מימד בטכנולוגיית RF (תדר רדיו), כגון Optoma HD26, נעדיף את המשקפיים ואיכות התמונה התלת מימדית של הטכנולוגייה החדשה, שנכון לרגע זה, אין אותה לשום מקרני ViewSonic בעתיד נקרוב...


לסיכום דגם ViewSonic PJD7822HDL

מקרן ViewSonic PJD7822HDL הינו דגם חדש המציג תמונה מעולה ובהירה בחיבור מחשב, מצגות, אקסל וגם סרטים. בתחום עיבוד התמונה ורמה קולנועית - דגם ViewSonic PJD7822HDL הוא מקום טוב באמצע אך יש טובים ממנו, אך יקרנים ממנו.

למקרן נתנוים מרשימים, כניסות רבות אך גם עדשה רחבה שלרוב מניסיוני היא דווקא חיסרון ולא יתרון. שימו לב בעת ההזמנה אם אתם מחפשים דווקא מקרן ממרחק קרוב, כי לא תמיד הדבר נח ומתאפשר להתקנה.

סך הכל יחס עלות-תועלת גבוה שכן המקרן נמכר בפחות מ 6000 ש"ח.

28 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול