• פרו אקטיבי

סקירה למקרן אלחוטי Ricoh WX4241nמקרן אלחוטי שחייבים להכיר RICOH WX4241n

שנת 2016 הולכת לכיוון מקרנים אלחוטיים. וזה כל כך נוח להסתובב עם מקרן אלחוטי, שמיד עם השימוש הראשוני אמרתי, וואו ! איך לא היה עד היום מקרן אלחוטי כזה עד עכשיו?


"האם המקרן מתאים לצפייה אלחוטית בסרטים ?"

זו באמת השאלה ששואלים אותי הכי הרבה. אז אני אקפוץ ישר לסוף. אתחיל בכך שיש 3 שיטות עיקריות לצפייה אלחוטית עם מקרן: צפייה אלחוטית בעזרת דונגל אלחוטי, צפייה אלחוטית עם טכנולוגיית EZ CAST וצפייה אלחוטית עם יחידה אלחוטית חיצונית Full HD מתוצרת Gefen.


ועל כל שיטה ארחיב בנפרד:

הקרנה אלחוטית עם דונגל אלחוטי

קיים מגוון רחב של מקרנים עם כניסה לדיסק או קי. כניסת ה- USB הזו, ובשמה המקצועי USB Type A, יכולה להקרין תמונות JPEG ללא מחשב וגם ניתן לחבר אליה דונגל אלחוטי. דונגל משמעותו: פלאג. הכוונה היא - חיבור תוספת נפרדת למקרן. הדונגל האלחוטי נמכר בנפרד ברוב דגמי המקרנים ועלותו עד 200$. בעת חיבור הדונגל, יש להתקין אפליקציה בסמארטפון או במחשב הנייד, ואז להגדיר מספר הגדרות מהירות ובסיום – ניתן להקרין אלחוטית למקרן מכל סמארטפון או מחשב נייד.

הקרנה אלחוטית עם דונגל אלחוטי מתאימה להקרנת תמונות, קבצים, אתרי אינטרנט, מצגות, קבצי וורד, אקסל ו PDF. קצב העברת הנתונים יכול להתאים גם להקרנת סרטונים קצרים ביו-טיוב, אך בהחלט טכנולוגיה זו לא מתאימה להקרנה אלחוטית של סרטי HD באורך מלא. כמות העברת המידע הדרושה לסרט Full HD או אפילו HD תוקעת את הרצף של הסרט ומחסירה קטעי סצנות, דבר שאסור שיקרה, מה שהופך את הצפייה למקרטעת והרבה פחות ממושלמת.

יתרון השיטה: אין צורך ברשת WiFi חיצונית, פתרון זול יחסית, התקנה מהירה

חסרון השיטה: מחייב התקנת תוכנה, הדונגל בולט ולא מובנה במכשיר, תמיכה לא מספיק מהירה בסרטים וסדרות איכות.


הקרנה אלחוטית בטכנולוגיית EZ CAST

האותיות EZ קיצור יפה למילה Easy. המילה CAST משמעותה היא השלכה. והכוונה היא העברת מידע ממקור כלשהו בפשטות ובקלות.

הטכנולוגיה משתמשת בראוטר האלחוטי אשר נמצא כיום בכל בית, משרד, מרכז כנסים וחדר ישיבות. וכך החיבור האלחוטי מתבצע:

המקרן מתחבר אלחוטית לרשת ה WiFi במקום. בדרך כלל הרשת מוגנת בסיסמה, כך שפעם אחת מקלידים את הסיסמה והמקרן יזכור מעתה. מורידים אפליקציה פשוטה וחינמית לסמארטפון או למחשב הנייד, כמה הגדרות קצרות וזהו. ניתן יהיה מעתה לצפות אלחוטית מכל מכשיר נייד.

הקרנה אלחוטית בטכנולוגיית EZ CAST מתאימה לצפייה בהכל! גם במצגות, תמונות, קבצים ואינטרנט וגם בסירטונים, סדרות וסרטי Full HD. ללא ריצודים וללא תקיעות.

יתרון השיטה: מתאים לצפייה בסרטים, האפשרות האלחוטית מובנית במכשיר, התקנה חד פעמית מהירה, דונגל עלול ללכת לאיבוד ובשיטה זו אין חשש כי האפשרות האלחוטית מובנית בתוך המקרן. ויש לציין שוב את המהירות תגובה של המקרן בכל מה שקשור להקרנה אלחוטית.

חסרון השיטה: מחייב ראוטר כדי להתחבר אלחוטית למקרן. ועוד הערה אישית, לטעמי אין מספיק דגמי מקרנים בשוק העונים על דרישה זו – מקרן אלחוטי לסרטים במחיר סביר. מלבד 2 מקרני RICOH מעולים, כמעט ולא קיימים בארץ ובחו"ל מקרנים אלחוטיים המספקים את הסחורה. ועל כן יש לשבח את דגם RICOH WX4241 העונה על הציפיות ומגיע עם מפרט גבוה ובתקציב נמוך יחסית למתחרים שמפגיזים מחיר.


השיטה השלישית: יחידה אלחוטית חיצונית Full HD מתוצרת Gefen

אפשרות שלישית להקרנה אלחוטית היא באמצעות יחידה אלחוטית חיצונית Full HD מתוצרת Gefen. ראשית אציין את המחיר: 750$. לוקח קצת זמן לעכל. מחיר של מקרן.

היחידה האלחוטית מתוצרת Gefen מגיעה עם 2 יחידות קצה. האחד באזור המקרן. השני באזור הממיר. כל יחידת קצה חייבת להתחבר לחשמל. הדגם החדש מגיע בצבע לבן (לא לצחוק, להמון אנשים אכפת מאוד מצבע הערכה האלחוטית). שתי הערכות יכולות להעביר מידע בזכות תדר תקשורת ייחודי להן באישור משרד התקשורת ומכון התקנים. וזה עולה המון כסף להשיג אישור כזה. התשדורת האלחוטית יכולה להתאים עד 33 מטר חוצה קירות, קירות גבס וחלונות מרפסת מזכוכית. אני בעצמי בדקתי.

יתרונות השיטה: מתאים להקרנת סרטי Full HD ללא תקיעות, תשדורת מעולה למרחקים ארוכים עד 33 מטר, אין צורך בהתקנת תוכנה.

חסרונות השיטה: טכנולוגיה יקרה מאוד, לעיתים יותר יקרה מהמקרן עצמו. יש להחביא יחידה עם שנאי באזור המקרן.


מי אתה RICOH WX4241 ?

דגם RICOH WX4241 הינו מקרן אלחוטי שקל להתאהב בו. המקרן מגיע עם רזולוציית HD בפורמט רחב, המתאימה לשימוש המשרדי וגם לשימוש הביתי ולצפייה בסרטים. הייחודיות שבדגם RICOH WX4241 היא שניתן להקרין איתו ממש קרוב למסך ולקבל תמונה ענקית. לרוב יש להעמיד מקרן ממרחק 4.00 מטרים כדי לקבל תמונה בגודל 100 אינץ' אך בדגם RICOH WX4241 מספיק להעמידו מ 1.00 מטר בלבד. פתרון מעולה בכל משרד, בית, חדר ישיבות או כיתת לימוד.

דגם RICOH WX4241 מגיע עם כניסת HDMI, רמקולים חזקים 10 וואט, עוצמת הארה גבוהה 3300 אנסי לומנס המתאים להקרנה בחדרים מוארים ללא צורך בהחשכה. אך הפרמטר שהכי קורץ לי, הוא החיבור האלחוטי המהיר ביותר וצפייה אלחוטית מכל מכשיר נייד לקבצים, סרטים, סדרות וסרטונים מיו-טיוב.

132 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול