• פרו אקטיבי

סקירה מקצועית על מקרן LED דגם ML550 תוצרת OPTOMA

עודכן ב: 29 יול 2019


OPTOMA ML550
OPTOMA ML550

מהו מקרן LED ?

מקרני LED מגיעים בטכנולוגיית DLP בלבד, ובשונה ממקרנים עם נורה רגילה, יחידת ההארה במקרני LED מורכבת משלוש נורות בצבעים: כחול, אדום וירוק.

בזכות טכנולוגיית הארה זו, מקרני LED הינם מקרנים קטנים יותר, שקטים יותר, קלים יותר וניידים יותר מכל טכנולוגיות המקרנים הוותיקות.

רק השנה, אנו עדים לקפיצת מדרגה באיכות המקרנים ובאיכות ההארה במקרנים אשר מגיעים בטכנולוגיית LED וכך גם בדגם החדש OPTOMA ML550.


אז מה חדש במקרן ?

דגם OPTOMA ML550 הינו היחיד בקטגוריה שמגיע עם עוצמת הארה כל כך גבוהה ובמארז כל כך קטן. למקרן 500 עוצמת הארה המספיקים להקרנה גם בתנאי אור מלאים בחדר או בכיתה וגם להקרנה בגודל 100 אינץ'. המקרן מגיע במידות קטנות במיוחד, אורך 10 ס"מ ורוחב 10 ס"מ המזכה אותו בתואר: המקרן החזק והקטן ביותר !  מקרן בגודל זה נקרא גם בשמות נוספים: מקרן כיס או מקרן פיקו והוא מגיע ברזולוציית HD גבוהה במיוחד 800X1280 פיקסלים המתאים להקרנת סרטי Full HD באיכות מדהימה.

למקרן חיבורים וכניסות נוספות: למחשב, כניסה לכרטיס זיכרון מיקרו SD וכניסה נוספת לדיסק און קי. בזכות כניסות אלו, ניתן לשמור תמונות, סרטים, מוסיקה וקבצים על גבי זיכרון נשלף בגודל של עד 32 ג'יגה.


האם המקרן קורא מצגות בעברית ?

סוף כל סוף הגיע מקרן חזק ועוצמתי, קטן ובאיכות HD המסוגל לקרוא קבצי וורד, אקסל ומצגות בעברית ללא צורך בחיבור מחשב. ישראל על המפה !


לסיכום

דגם OPTOMA ML550 בראש ובראשונה מתאים לניידות רבה. מתאים לאלו המרצים בארץ ובחו"ל; מנהלים, מנכ"לים ואנשי מכירות, המעוניינים בכלי עבודה קטן ויעיל להקרנת תמונות, סרטים ומצגות על גבי מסך ענק ! למקרן מפרט עשיר ומקצועי, איכות HD ונורה המספיקה ל- 20,000 שעות עבודה, אשר מתאימים גם להקרנת סרטים ומשחקי פלייסטיישן ללא הפסק. כאמור, לדגם זה, אפשרות להקרנה אלחוטית מכל מחשב נייד בקלות ובפשטות, אך גם הקרנה של תמונות, סרטים ומצגות מדיסק און קי או כרטיס זיכרון, ללא צורך בחיבור המחשב. אין ספק שמהנדסי אופטומה התעלו על עצמם והצליחו לכווץ ולמזער את דגם ML500 אשר היה במשקל 1100 גרם, למקרן חמוד וקומפקטי במשקל 380 גרם, הלא הוא דגם ML550. 

22 צפיות